понедельник, 30 марта 2015 г.

  Пачка сигарет в день - це близько 500 рентген опромінень за рік! Температура тліючої сигарети 700-900 градусів! Легені курця зі стажем - чорна, гниюча маса. Після затягування нікотин потрапляє в мозок через 7 секунд. Нікотин викликає спазм судин, від сюди порушення живлення тканин киснем.
 Спазм дрібних судин робить шкіру старіючої. Шкода паління ще і в тому, що з'являється неприємний запах з рота, жовтіють зуби, запалюється горло, червоніють очі від постійного роздратування диму. У всьому світі нікотин відноситься до дозволеним наркотику, від нього як від героїну та інших важких наркотиків розвивається залежність, але підступність його в тому, що це відбувається непомітно і щодо тривало.( Джерело: http://goo.gl/4ajKEs )

 Варикозна хвороба (варикоз) – патологія вен, що виявляється в їх розширення, звивистість, руйнуванні клапанного апарату. Начальними проявами є утворення судинних зірочок, здуття підшкірних вен, утворення вузлів, болючість вен, тяжкість в ногах. При прогресування захворювання приєднуються ознаки хронічної недостатності венозного кровообігу: бібліотеки стоп і гомілки, судоми в литкових м'язах, трофічні виразки, тромбофлебіт, розриви варикозно змінених вен.
   
      
 Підвищення рівня холестерину в крові призводить до смерті
 Холестерин — це жироподібна речовина, що життєво необхідна людині. Він входить до складу оболонок усіх клітин організму. Багато холестерину містить нервова тканина. Він є джерелом для утворення багатьох гормонів. Для всіх цих потреб в організмі утворюється більш ніж достатньо холестерину. Однак, людина ще споживає його з їжею і часто в досить великій кількості. Основним джерелом цієї речовини служать жирні тваринні продукти. За умови їх значного вмісту в раціоні харчування збільшується концентрація холестерину у крові і він з необхідного для організму людини друга перетворюється в смертельного ворога. Що призводить до смерті, завдяки тромбуванню вени.


понедельник, 2 марта 2015 г.

 Кардіохірургія — галузь хірургії та кардіології, яка займається лікуванням захворювань серцево-судинної системи (вродженої фази серця, набуті вади серця, хірургія магістральних судин, ішщемічна хвороба серця,кардіомопатії,пухлини серця,аритмії серця та інші). Значні винаходи у галузі кардіології зробив відомий лікар-хірург М.М. Амосов


 Енцефаліт (ἐνκεφαλίτις, запалення мозку) — група захворювань, які характеризуються запалення головного мозку. 
 Енцефалітам, викликаним нейротропними вірусами, властиві епідемічність,контагіозність,сезонність і кліматогеографічні особливості розповсюдження. За розповсюдженістю патологічного процесу виділяють:
   -енцефаліти з переважним ураженням білої речовини  лейкоенцефаліти
   -енцефаліти з переважанням ураження сірої речовини —поліонцефаліти
   -енцефаліти з дифузним ураженням нервових клітин та проводящих шляхів головного мозку — паненцефаліти.

 Сибірська виразка - це гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке спричинює і перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та реґіонарного лімфаденіту на тлі гарячки та ітоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу.

понедельник, 23 февраля 2015 г.

Подагра - це медичний стан, що частіше за все характеризується постійними нападами гострого запалювального артриту — почервоніння, чутливість, біль,набряк суглобу. Плеснові міжфалангові суглоби в основі великого пальця ноги – найбільш поширене місце ураження (приблизно 50% випадків). Проте вона може траплятися у вигляді тофуса, каменів у нирках або уратної нефратопії. Вона виникає внаслідок підвищеного рівня сечової кислоти в крові. Сечова кислота кристалізується, а кристали накопичуються у суглобах, сухожиллях та оточуючих тканинах. Більше інформації тут : http://doctor.wpoonline.com/post/491 

вторник, 10 февраля 2015 г.

 На сторінках наукового журналу Nature днями була опублікована інформація про те, що науковці з американського університету Орегона вакцинної і генної терапії розробили експериментальну вакцину, за допомогою якої вони змогли повністю очистити кров лабораторних мавп від вірусу, який здатен викликати СНІД.
  Більше інформації тут: http://goo.gl/Ri9uVO
Генетики з університету Ньюкасл (Велика Британія) знайшли спосіб позбавити нащадків від тяжких захворювань, що передаються спадковим шляхом. Однак даний метод має свої особливості — народжувані діти матимуть не двох, а одразу трьох батьків.

пятница, 6 февраля 2015 г.

Нині кожний 270 українець має діагноз рак, кожний 50-тий українець хворів чи хворіє певним онкологічним захворюванням. За останні 10 років кількість хворих збільшилася на 25% і продовжує зростати на 2,6-3% на рік, ця тенденція також супроводжується «молодінням» раку. Щороку в Україні виявляється більше 160 тис. нових випадків злоякісних новоутворень, майже 100 тис. жителів вмирають від раку, причому 35% померлих — особи працездатного віку. Кожну годину реєструється більше 20 нових випадків захворювання, а 10 мешканців України помирають від раку.
 Рак —злоякісна пухлина епітеліальної тканини. Походження терміну пов'язане, ймовірно, з тим, що найдоступніші для спостереження форми захворювання — раку молочної залози, ракуї шкіри — часто проростають в навколишні тканини, форми їх проростів нагадують клешні рака. У багатьох країнах даним терміном позначають будь-які злоякісні пухлини незалежно від їх тканинного походження і будови.

воскресенье, 18 января 2015 г.

 В епоху науково-технічної революції особливо зріс вплив на здоров'я людини хімічних, фізичних, біологічних, соціально-економічних, кліматогеографічних та інших чинників, що докорінно змінило відносини людини з навколишнім середовищем. Це зумовило потребу ширшого вивчення чинників довкілля та їхнього впливу на організм людини.
 Детальніше тут: http://profmed.at.ua/

пятница, 16 января 2015 г.

 Гігієна повинна посісти чільне місце в багатогранній діяльності лікаря лікувального профілю, тому підручник із загальної гігієни має на меті сприяти широкому використанню студентами всіх знань гігієнічної науки для правильного планування і втілення в життя належних профілактичних заходів, спрямованих на оздоровлення населення.

четверг, 15 января 2015 г.

 Найвагомішим завданням сьогодення в умовах відродження нашої держави є широке втілення заходів щодо профілактики захворювань і створення науково обґрунтованих оптимальних умов праці та побуту людей. Надзвичайно відповідальна місія лікаря під час проведення цих заходів потребує розвитку у студентів лікувального профілю ширшого гігієнічного мислення і світогляду, оскільки гігієна є саме тією галуззю медицини, мета якої полягає в запобіганні захворюванням.

вторник, 6 января 2015 г.

Профілактика, профілактична медицина — система науково обгрунтованих заходів у медицині, спрямованих на запобігання захворюванням, запобіганням розвитку захворювань та зміцнення здоров'я.

понедельник, 5 января 2015 г.

 Вивчення ефективності застосування електроаерозолі новокаїну в кисні при лікуванні початкових проявів церебро, атеросклерозу і атеросклеро - тичного коронарокардіосклероз. Латвійський НДІ експерімеітальной та клінічної медицини.

 До теперішнього часу вже накопичено досить великий матеріал по застосуванню лазерного випромінювання в експериментальній і клінічній медицині. Однак, в клінічних дослідженнях ще належить великаробота по набору матеріалу, його науковому узагальнення та аналізу. Це обумовлено тим, що механізм дії лазерного випромінювання на біологічні об'єкти вивчений ще недостатньо. Подальші розробки в цьому напрямку дозволять чітко визначити межі застосуваннялазерів в медичній практиці.